"Seni seviyorum..." - Hülya Kılıç

"Seni seviyorum..." - Hülya Kılıç

Katlediyoruz!
İnsanları değil insanlığı! Çocukları değil masumiyeti! Kadınları değil özgürlüğü!
Peki hiç soruyor muyuz kendimize; bize neler oluyor diye. Sormuyoruz. Sadece sormamakla kalmayıp yüreklerimizin sesine kulaklarımızı kapatıyoruz. Albert Einstein der ki; karanlık diye bir şey yoktur; çünkü karanlık sadece ışığın yokluğundan var olandır. Tıpkı kötülüğün de olmadığı ve kötülük dediğimiz şeyin sadece iyiliğin yokluğundan dolayı ortaya çıktığı gibi...

Oysa her insan bir yürek taşıyor. Yani insan doğuştan sevmeyi bilerek var oluyor. Demem o ki; sevmek zor değil. İçimizde nefes alan merhameti dışa vurmak zor değil. Üstelik sevmeniz gereken başkaları da değil; çünkü insan önce kendini sevmeli. Kendine merhamet edip saygı göstermeli.

Düşünelim lütfen; kendini sevmeyen başkasını sevebilir mi?

O halde barışalım mı kendimizle? Aynadaki yansımamızla yüzleşelim mi? Kendimizle göz göze geldiğimiz o an “Seni seviyorum” diyelim mi? Sonra gözlerimizi kapatıp güzel hayaller kuralım mı?

Dr. Joe Dispenza diyor ki; “Beyin, hayal ile gerçeği ayırt edemiyor. İnsan hayal kurduğu zaman beyin onu gerçek olarak algılıyor.” ve ekliyor Dispenza; “Hayal kurmanın en ilginç yanı ise düşüncelerinizle yarattığınız enerji... O enerji günün birinde mutlaka dönüp dolaşıp sizin hayatınıza geri geliyor.”

Bendeniz de naçizane diyorum ki; kurduğunuz hayallere önem gösterin. Düşüncelerinizi kontrol edin; çünkü evren öyle inanılmaz bir düzen içinde hareket ediyor ki sizin hayallerinizi, sizin düşüncelerinizi önünde sonunda size geri iade ediyor. Hem de sizin evrene gönderdiğiniz haliyle. Yani insan, düşünce ve hayalleriyle farkında olmasa bile aslında kendi geleceğini inşaa ediyor.

Kısacası; seviyorsanız seviliyor, nefret duyuyorsanız nefret ediliyor, hayallerinizle ve düşüncelerinizle hayata tohum ekerken başakları da aynı formda size geri dönüyor.

Haydi o zaman geç kalmayalım. Bu sabah uyandığımızda aynalara bakıp kendimizle göz göze geldiğimiz o an kendimize yatırım yapalım.
“Seni seviyorum!”

lafkafe.com | Hülya Kılıç | TÜM YAZILARI