Payitaht 18 Ocak 2019 bölümünü izledik

Payitaht 18 Ocak 2019 bölümünü izledik

18 Ocak ve günlerden cuma... Payitaht dizisi ekranlarda ve muhtemeldir ki çoğu evde bu ekran açık.

O Hüknkâr'ın konuşma biçimi âdeta büyük çaba gerektiriyor olmalı. Dinlerken bile kulak kaslarımızın gerildiğini hissedebiliriz. Şaka bir yana... Bu bölümde bir şeye laf etmek istiyoruz...

Fuat Efendi'nin hain olduğu kısımdan bahsediyoruz.

Abdulhamid, hain olduğunu bilmesine rağmen Fuat Efendi'ye ceza kesmeyip görev veriyor yanına çağırarak. Dostu Tahsin Paşa da Fuat Efendi gidince, Hünkâr'ına bunu neden yaptığını soruyor. Abdulhamid de nedenini açıklıyor.

Sonra ise Fuat Efendi bu aldığı görevi ve Abdulhamid'in şüphelenmiş olacağını Şivenaz Hatun'a anlatıyor ve Şivenaz Hatun bu davranışın nedenini Fuat efendiye belirtip onu uyarıyor.

Şimdi eleştireyim mi yoksa kadın zekâsı mı diyelim bilemedik... 🤓 İkisi de kötü...

Neden Abdulhamid'in "yanındaki" dostu onun neyi niçin yaptığını bilemezken, Şivenaz Hatun Abdulhamid'e hiç yakın olmadığı halde onun zekâsını ve niçin böyle yaptığını anlamış oluyor?

Böyle olacağına, yani olayı "anlamamış Tahsin Paşa" rolü yerine, "takdir eden Tahsin Paşa" rolü olarak verselerdi daha iyi olmaz mıydı? Şivenaz'ın açıklamasını kesseler o zaman da işin içinde olarak Fuat Efendi'nin zeki olması gerek ama onun da karakteristik özelliği buna uygun değil. Böyle olmamış bence... Cıks...

lafkafe.com | Belkıs Tunçay