Ah bu Tik-Tok cezası

Ah bu Tik-Tok cezası

Evet sayın seyirciler; seyirciler diyorum çünkü birileri bizim bu "seyirci" olmamızı çok fena kullanıyor.

 Seyirci olunca, haliyle buna oynuyor birtakım güçler. Zaten birçok popüler sosyal medya alanları/uygulamaları hayatımızı işgal etmiş durumda. Nedense hem yakınır hem de vazgeçemeyiz bu tür alışkanlıklarımızdan çünkü doyumsama hissettiğimiz zaaflarımız vardır. 

Hadi profil üzerinden kullanıcısını belirleyen ve bir kimlik niteliği taşıyan sosyal medya araçlarını geçtik diyelim; peki bu Tik-Tok da nedir?

Tik-Tok, kişisel ve profil bazlı değil, eğlence ve gösterim içeriğiyle çıkış yaptı diyebiliriz. Hazır zaten tükettiğimiz ve eleştirdiğimiz bir halde giden bizi fark edenler, üzerimizdeki tüm stres ve bilumum gerginliği Tik-Tok ile atmaya niyetlenmiş görünüyor.

Gelgelelim tam da bizim içimizdeki keyfin zekâ seviyesinin altına oynuyor bu Tik-Tok!

Hani birileri merak etse de bu Türkler ne yapıyor diye bir araştırsa da Tik-Tok'a denk gelse, resmen ruh hâlimiz ve zekâ kabiliyetimiz apaçık ortada yakalanacağız! Yani aramızdaki her birey maalesef toplum olarak bizi de ifade ediyor.

Tabii ki bir şeylerle eğlenebilir ve komik şeylere gülebiliriz ancak o saçma ve komik şeylere olan ilgi, bu gidişat pek iyi görünmüyor bunu da bilelim...

 

lafkafe.com | Belkıs Tunçay